Podlahovina Floorify prošla testem na vytápění topnou folií ECOFILM

Nedávný třítýdenní test společnosti Fenix Jeseník potvrdil, že plovoucí vinylové podlahy FLOORIFY, jejichž výhradním dodavatelem pro ČR a SR je společnost Parket koncept s.r.o., lze bez obav doporučit na podlahové elektrické vytápění až do plochy 20 x 20m bez dilatačních profilů.

V testu byla použita, elektrická topná folie ECOFILM F 1008-80 W/m2 od společnosti FENIX Jeseník, podlahová krytina FLOORIFY, a jako zákryt podlahy skříň 40 x 80 x 80 cm se soklem. Chtěli jsme ověřit, jak se chová podlaha za zvýšené a nerovnoměrné teploty zakrytá skříní na dně pokrytou tepelnou izolací (simulace zaplnění) bez nožiček; tedy vše v rozporu s obecnými montážními návody. Dále jsme podlahu podrobili velmi rychlým cyklickým změnám teploty s cílem prověřit její stabilitu.

Při simulaci běžného provozu, s limitací teploty podlahy na 27°C, nebyly zaznamenány žádné změny rovinnosti ani rozměrové změny krytiny. Teplota pod zákrytem dosáhla max. 36°C.

Při provozu bez regulace byla zaznamenána pouze malá rozměrová změna 0,5- 1 mm (0,024 – 0,049%), což je hluboce pod hranicí stanovenou v technickém listu FLOORIFY (max. 0,15%). Teplota pod zákrytem se ustálila na 54°C, tedy s rezervou pod bezpečnou hranicí (max. krátkodobá hranice 80°C) jak pro krytinu FLOORIFY, tak topnou folii ECOFILM.

Poslední čtyřdenní zkouška bez regulace při vytápění bez odvádění tepla z místnosti byly dosaženy teploty vzduchu 29,5°C, teplota krytiny mimo zákryt se ustálila na 37°C, pod zákrytem (skříní) na 60°C. Došlo pouze k minimálnímu roztažení stejnému jako v předchozí zkoušce (0,024 – 0,049%), jinak podlaha nezaznamenala žádné změny rovinnosti ani nedocházelo k náznakům spárování.

Závěr: I v extrémních podmínkách, v reálném provozu obtížně dosažitelných, je podlaha FLOORIFY na elektrickém podlahovém vytápění bezpečně provozovatelná a poskytuje uživateli jistotu, že během případné havárie regulace vytápění nedojde k jejímu zničení.

Na protokol z testu se může podívat na tomto odkazu.

Na vyjádření Parket koncept k použití el.topné fólie pod vinylovou podlahu Floorify se můžete podívat na tomto odkazu.

Všechny aktuality