Nové MOC a Bestsellers ceníky platné od 1.4.2022

Vážení obchodní partneři,

k dispozici je již Ceník 2022 a Akční katalog Bestsellers 2022 s platností od 1.4.2022. Nové ceníky a akční katalogy Bestsellers 2022 platné od 1.4.2022 si jednoduše stáhnete kliknutím na obrázky. K dispozici jsou samozřejmě i stránce https://www.parketkoncept.cz/ke-stazeni/parket-koncept/ceniky.


U podlah Parky nyní dochází jen k mírnému navýšení cen v rozmezí 1-4 %. Společnost Parky však avizuje koncem dubna další navýšení cen o 15 % na všechny položky, u kolekce Swing o 25 %. Po obdržení cen Vám zašleme včas nové ceníky.

Z důvodu totálního výpadku dodávek dubových nášlapů v důsledku válečné situace na Ukrajině, která byla zásadním dodavatelem dýh pro nášlapnou vrstvu 2 mm, společnost Parky pozastavuje výrobu dřevěných třívrstvých podlah řady Classic 20. Dále dochází ke zrušení výroby barvy Stardust Walnut u řady Summit 06.

Dobrou zprávou je, že nová dýhová podlaha řady Parky Pro 06, PRB199 Mountain Oak Rustic Light (Dub), která nahrazuje barvu Chocolate Oak Premium, bude skladem od příštího týdne.


Nedostatek surovin se projevil i u výrobce dřevěných třívrstvých podlah Cabbani. Z výroby ruší ze stejného důvodu jako Parky všechny podlahy s nášlapnou vrstvou 2 mm. Týká se to řady s plošným vzorem Premier 10 H Collection 02 Unifit X a řad se vzorem rybí kosti BATON S 10 H, BATON L 10 H, CHEVRON S 10 H a CHEVRON L 10 H. Tyto podlahy nahrazuje podlahami s nášlapnou vrstvou 3,2mm, které najdete v novém ceníku pod označením BATON S 14 H, BATON L 14 H, CHEVRON S 14 H a CHEVRON L 14 H.

Protože jsme drželi stejné ceny od 12.7.2021, cenové navýšení je nyní výraznější a pohybuje se v rozmezí 16–35 %.


Pro rok 2022 přichází společnost Cabbani s novou prémiovou kolekcí osmi unikátních ručně zpracovaných dekorů v nášlapné vrstvě 3,2 mm s ultra matným UV-olejem v řadě 05 Cabbani di Lorenzo inspirovanou uměním. Tato kolekce je kombinací velké lásky k surovině, vášně pro design i touhy vytvořit špičkový produkt. Vždyť posuďte sami.


Společnost Moland zvyšuje všechny ceny. Je zrušená akce na podlahy ASTON WIDEPLANK. Značně se cenově navyšují třípásové podlahy MOLALOC PLUS+ PARQUET o 23-36 % a PARQUET LOC+ o 15-34 %, navíc je u některých provedení těchto třípásů omezená dostupnost (např. tvrdovoskový olej). Ceny podlah CAMBRIDGE a BURGHLEY WIDEPLANK Classic jdou nahoru o 4-6 % a BURGHLEY WIDEPLANK Trend o 10- 23 %. Podlahy PARQUET LOC G2 se doprodají za staré ceny.


Čerstvou novinkou je informace, kterou jsme obdrželi ze společnosti Lamett, která je také postižena nárůstem cen a přechodným nedostatkem dubových nášlapů během ukrajinském konfliktu. Upozorňuje na přechodné pozastavení dodávek podlah kolekcí Barn a Cottage 190 do 1. června 2022. Ceny prozatím významně nemění, ale ve druhé polovině dubna je avizováno navýšení cen Lamett o 12 %. Zároveň bychom rádi zaměřili Vaši pozornost na dostupný Barn Natural, který pro Vás máme ještě za staré ceny na skladě v Hodoníně ve velkém množství.


Od 1. dubna 2022 se navyšují maloobchodní ceny také pro soklové lišty Pedross, v reakci na zvýšené nákupní ceny z výroby od 1. března, které ale díky skladovým zásobám v Hodoníně bylo promítnuto s měsíčním zpožděním. Navýšení pro soklové lišty představuje 5-7 %.

Vážíme si našeho partnerství a jsme Vám neustále k dispozici pro jakékoliv dotazy, připomínky a zejména pro plnou podporu Vaší práce!

S pozdravem a přáním hezkého dne

Pavel Šafařík,
jednatel společnosti Parket koncept s.r.o.

Zpět na hlavní stranu Přejít na archiv aktualit