POKLÁDKA FLOORIFY PLANKS, LONG PLANKS, XL PLANKS


Pokládka rigidních vinylových podlah Floorify je s praktickým ověřeným zámkovým systémem hračka!
Sbohem lepidlo na parkety, vítej Floorify. Podlahu pouze položte, zacvakněte zámek a máte hotovo. A pokud nemáte s pokládkou podlahy zkušenosti, podívejte se níže na naše podrobná videa, která Vám poradí jak postupovat při plánování, pokládce i řešení problematických míst či zakončení podlahy.

Pečlivě si přečtěte návod k pokládce a dodržujte předem stanovená doporučení. 

Montážní návod Planks, Long Planks, XL Planks

   

VÝHODY POKLÁDKY VINYLOVÉ PODLAHY FLOORIFY

IDEÁLNÍ PRO RENOVACE

Podlahy Floorify jsou tenké. Velice tenké. Pouhé 4,5 mm, u řad Planks a Small Tiles dokonce 4,0 mm. To je ideální pro renovace a perfektní pro podlahové topení nebo chlazení. A jedna výhoda navíc: díky minimální výšce můžete jednoduše ponechat stávající dveře. To je bonus.

TICHÁ A BEZPRAŠNÁ POKLÁDKA

Dokonalá pro pokládku v pokojích nebo renovaci stávající podlahy: Jednoduše uřežete Vaši podlahu Floorify ocelovým nožem. Nikoho nebudete obtěžovat hlukem ani prachem!

NA JAKÝKOLIV POVRCH, DOKONCE BEZ PŘÍPRAVY

Stávající podlaha nebo malé nerovnosti? Podkladní písek,…žádný problém, položte Floorify přes něj. Dokonce ty nehezké staré dlaždice tam mohou zůstat.

IDEÁLNÍ PRO PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

Podlahy Floorify jsou velmi tenké a to  znamená, že velmi dobře vedou teplo. Můžete je proto kombinovat s podlahovým vytápěním nebo chlazením. Podlahové krytiny Floorify lze dokonale použít v kombinaci s teplovodním nebo elektrickým podlahovým topením i elektrickými topnými fóliemi.

1. KROK: PŘÍPRAVA

Pro dosažení vynikajícího výsledku je nutná důkladná příprava podkladu: Podklad musí být čistý, suchý, rovný a pevně fixovaný.

Pozornost věnujte:
Tolerance rovinnosti podkladu: max. 5 mm na 2 metrech chůze.
Instalace na podlahu z keramických dlaždic je možná, pokud spáry nejsou širší než 5 mm a/nebo žádná dlaždice či hrana nevyčnívá nahoru.
Nechte materiál aklimatizovat ve vodorovné poloze minimálně 12 h ve zpracovávané místnosti nebo dokud nedosáhne ideální teploty pro pokládku 18-25 °C.

Promyslete si, jak chcete podlahu instalovat, řádně změřte místnosti a vytvořte plán instalace.

2. KROK: ROZBALTE PODLOŽKU

Pro pokládku vinylové podlahy Floorify musíte vždy použít kvalitní podkladovou vrstvu.

Odolnost proti nárazu: Podložka má vůči podlaze tlumicí účinek. 
Tlumení hluku: Podložka zajišťuje, že částečky a zrnka nečistot nikdy nepřijdou do přímého kontaktu s tvrdým podkladem podlahy.
Tlumení zvuku: Podložka izoluje zvuk šířící se k podlaze pod ní.

Nejprve začněte vlevo v rohu místnosti a rozložte podložku. Podložka by měla být instalována postupně společně s pokládkou podlahy. Pásy podložky pokládejte vždy vedle sebe a dbejte na to, aby se nepřekrývaly.

Pozor: Nikdy nepokládejte dvojitou vrstvu podložky.

3. KROK: INSTALACE

Vinylová prkna Floorify všech rozměrových řad Planks můžete instalovat jednoduše, bez lepení: podlahové lamely jsou vybaveny systémem click, takže je můžete snadno zacvaknout k sobě.

V místnostech o maximálním rozměru 20 x 20 m nebo 400 m², nezapomeňte kolem všech stěn, potrubí a předmětů ponechat dilatační spáru o tloušťce 5 mm.

Je důležité míchat podlahové panely z různých krabic dohromady, aby nebylo příliš mnoho stejných, světlejších nebo tmavších panelů pohromadě. 

Směr pokládky: Pro dosažení optimálního vizuálního výsledku je nejlepší pokládat panely rovnoběžně s nejdelší stěnou a/nebo se světlem v místnosti.

Řezání vinylových lamel: zvládnete jednoduše pomocí ocelového nože nebo můžete použít ruční elektrickou nebo přímočarou pilu.

Pozorně sledujte video o instalaci:

4. KROK: DOKONČENÍ PODLAHY

Zakončení podlahy barevně ladící nebo moderní bílou soklovou lištou je samozřejmostí! Důležité je soklové lišty instalovat na stěnu a při montáži nezaplnit dilatační spáru podlahy lepidlem. Nic složitého na tom není!

JAK ŘEŠIT …?

KUCHYNĚ, VESTAVĚNÉ SKŘÍNĚ

Důrazně doporučujeme nejprve umístit těžké předměty (například vestavěné skříně a kuchyňské ostrůvky) a poté podlahu. Podlahy Floorify se pokládají plovoucí a musí být schopny se rozpínat a smršťovat podle změn teploty. Těžké předměty, jako je kuchyňský ostrůvek nebo velká vestavěná skříň, by podlahu blokovaly.

Jak řešit umístění podlahy u kuchyně se podívejte ve videu.

NEROVNÉ STĚNY

Ne všechny místnosti mají pravé úhly! Pokládka u šikmých stěn ale není žádný problém. Vinylovou podlahu Floorify jednoduše přizpůsobíte tvaru Vaší místnosti! V následujícím videu se podívejte se jak na to.

TRUBKY, SLOUPKY

V místnostech se často vyskytují trubky nebo sloupky, se kterými si při pokládce podlahy musíte poradit. I tady je potřeba dodržet dilatační spáru a my Vám ve videu ukážeme jak se to dá jednoduše zvládnout a na co si dát pozor!

INTERIÉROVÉ DVEŘE

Aby podlaha Floorify mohla procházet pod rámem dveří, můžete ve spodní části zkrátit rám o 6,5. Tímto způsobem bude dilatační spára pod rámem dveří a vy získáte plynulý přechod na stranu dveří. Zdá se to složité? Podívejte se jak na to v našem videu.

Všechny aktuality