O značce Cabbani

Již v roce 1986 založil Gérard Cabannes uprostřed vinic Bordeaux zpracovatelský závod na dřevěné dýhy. Po více než 15ti letech vývoje a růstu společnosti, vedený již novou generací Benoitem a Julienem Cabannesovými, zahájil v roce 2000 výrobu vícevrstvých dřevěných podlah.

Kolekce parket "á la carte", s níž si zákazník může sestavit dřevěnou podlahu podle svého přání, se ukázala velmi úspěšnou. Kvalita a flexibilita vynesly společnost v krátké době mezi přední hráče segmentu luxusních dřevěných podlah.

Vzhledem ke komplementární povaze výroby a profesionálnímu, více než 25 let trvajícímu úzkému vztahu s vedením společnosti Decospan, se Benoit a Julien rozhodli v roce 2015 integrovat své podnikání do skupiny Decospan Group, známého výrobce dřevěných dýhových podlah PARKY.

UDRŽITELNOST

Společnost Decospan věnuje ve své politice ústřední místo ohleduplnosti k životnímu prostředí. Toto přesvědčení bylo vtisknuto do Charty čistého dřeva. Dodavatelé jsou požádáni, aby tuto chartu podepsali a dodržovali. Dává jasný signál zákazníkům i dodavatelům, že zapojení do ochrany životního prostředí je důležitou součástí naší strategie.

KYSLÍK PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Stromy a lesy jsou zelenými plícemi naší planety. Pohlcují CO₂ z atmosféry a produkují přitom kyslík. V porovnání s jinými stavebními materiály může dřevo vést k výraznému snížení množství oxidu uhličitého. Každý metr krychlový dřeva znamená o 2 tuny CO₂ méně v atmosféře.

POZORNOST LESNÍMU HOSPODÁŘSTVÍ

Odpovědné lesní hospodaření s dosazováním a řízeným kácením udržuje stálé celkové množství stromů a lesů. Tím se zabraňuje předčasnému vyčerpání tohoto cenného zdroje a udržuje se rovnováha v našem životním prostředí. Díky tomuto a dalším opatřením můžeme s jistotou říci, že volba dřeva znamená volbu budoucnosti a zároveň podporu udržitelného hospodářství.

PÉČE O BUDOUCNOST

Dřevo je udržitelný a optimálně recyklovatelný zdroj. Na konci svého životního cyklu je ideální pro opětovné použití v nových výrobcích. Tímto způsobem se ve dřevě ukládá velký objem uhlíku na dlouhou dobu. Opětovné použití dřeva také znamená, že není třeba používat jiné, často neobnovitelné materiály.

ZDRAVÉ VNITŘNÍ KLIMA

Parketová podlaha Cabbani zároveň zlepšuje kvalitu vzduchu ve vašem domě. Veškeré úsilí při výrobě se totiž zaměřuje na to, aby se váš dům stal zdravým domovem. Cabbani používá pouze nezávadná vodní mořidla a lepidla, která neobsahují těkavé organické látky (VOC). Také laky obsahují minimum škodlivých rozpouštědel. Díky tomu podlahy Cabbani získali označení A+, které znamená nejlepší kvalitu ovzduší v obytných prostorách.

Podlahy také splňují všechny potřebné kvalifikační požadavky pro získání certifikátu FloorScore®, vyhovují standardní metodě CDPH/EHLB v1.2-2017 (Kalifornie, oddíl 01350), pro parametry školních tříd a soukromých kanceláří, pokud jsou modelovány jako podlahové krytiny.