Proč si vybrat Parky

Skutečné dřevo

Pocit skutečného dřeva. Každá podlaha Parky je dokončena vrchní vrstvou autentických dřevin. Stejně jako masivní dřevěná podlaha nejsou ani naše dvě podlahové lamely stejné. Dub, teak nebo jiné dřeviny dodávají právě takový nádherný přirozený vzhled, který hledáte. Teplo dřeva nemůže být nikdy nalezeno v padělku.

Nejodolnější dřevěná podlaha na trhu

Odolná proti poškrábání

Parky podlahy jsou velmi tvrdé. Naše nová povrchová úprava Titanium má osm robustních vrstev laku. Díky tomu je Vaše podlaha odolná proti protlakům a poškrábání a je připravena k použití ve vysoké komerční zátěži 33 jako nejodolnější vinyly.

Vysoce pevná

Naše povrchová úprava Titanium v kombinaci se středem z dřevovláknité desky s vysokou hustotou (HDF) dělá Vaši podlahu pevnější a rozměrově stabilnější než jakákoliv tradiční masivní nebo umělá dřevěná podlaha. Parky použijte s klidem v těch nejnáročnějších místech Vašeho domu, jako je kuchyně nebo v objektech s vysokým provozem, jako jsou hotelové haly, kanceláře, maloobchodní prodejny...

Voděodolný povrch

Podlaha Parky má voděodolný povrch. Kombinace se systémem Aqua Sealing Complete, který chrání spoje, Vám poskytuje 12 hodin vodovzdornou podlahu (testováno ve zkušebně). Díky tomu je Vaše podlaha odolná proti každodennímu rozlití a kapkám vody.

Ideální volba pro podlahové vytápění

Opravdu všechny řady Parky umožňují rychlé vedení tepla, mají velmi nízký tepelný odpor, což z nich dělá dokonale vhodné podlahy pro podlahové vytápění. Jsou vhodné pro teplovodní podlahové systémy, elektrické topné kabely a dokonce elektrické topné fólie – jsou ideální dřevěnou podlahou i pro rekonstrukce. Naše užitečné rady pro instalaci na podlahové vytápění naleznete zde. Provedli jsme i dlouhodobý test dřevěných podlah na el. topné fólii ECOFILM, jehož výsledek najdete zde.

Zcela hygienická podlaha pro zdravější kvalitu vzduchu v interiéru

Podélné V drážky u Parky nejsou ohniskem pro prach a nečistoty. Každá lamela má „Ultra-fresh“ antibakteriální ochranu, která zabraňuje bakteriím usadit se v drážce. Zaručujeme Vám naprosto hygienickou podlahu.

Podlaha Parky je dokončována pouze látkami na bázi vody, lepidly bez těkavých organických látek (VOC) a barvami bez rozpouštědel. Je to vědecky prokázané: kvalita vzduchu v interiéru se zvyšuje s podlahou Parky. Všechny podlahy mají ekologickou pečeť kvality A+.

Udržitelná volba

Dřevo je vzácné. Používáme ho střídmě: pro horní povrch používáme pouze tenkou vrstvu dřeva. Zdroj našich stromů je z udržitelně obhospodařovaných lesů a každá deska je 100% recyklovatelná a jako taková se účastní oběhové ekonomiky. Odebíráme energii ze sluneční a větrné výroby. Piliny a dřevní odpad z našeho výrobního závodu slouží k vytápění výrobních prostor. Budoucnost je CO2 neutrální svět.

Snadná montáž

Montáž Parky je stejně snadná jako u laminátu a LVT vinylových dílců. Spolehněte se na praktický systém Uniclic® a Unifit X® pro bezproblémový výsledek. Teplo a dobrý pocit ze dřeva je blízko, stačí jen jedno kliknutí. Montážní návody naleznete na stránce Parky - Montáž.

Tajemství nejodolnější dřevěné podlahy na trhu spočívá v promyšlené konstrukci

1. Titanium: neviditelný 8-vrstvý lak

Můžeme to nazývat Titanium! Extrémně pevná kombinace díky osmi vrstvám speciálně vyvinutého takřka “neprůstřelného” odolného laku. Vaše podlaha bude odolná proti každodennímu opotřebení a poškrábání, póry jsou odolné vůči vlhkosti a nečistotám. Hlouběji kartáčovaný povrch umožňuje vnímat přirozená vlákna a vzory dřeva. Tento extrémně silný a matný lak je téměř neviditelný.

2. Nášlapná vrstva z dřevěné dýhy

Na desku HDF nalisujeme nášlapnou vrstvu dřeva systémem DSI (oboustranná impregnace). Během lisovaní je lepidlo vtláčeno do pórů dřeva tak dlouho, až jím dřevo skoro plně nasyceno. Během lakování nášlapné vrstvy zbývající lepidlem nezaplněná částb pórů ve dřevě absorbuje lak a vytváří spojení s lepidlem. Výsledkem je nášlapná dřevěná vrstva Titanium.

Velmi odolná deska s vysokou hustotou

Čím tenčí je dřevěná horní vrstva, tím odolnější je podlaha proti protlaku. HDF těsně pod horní vrstvou je ještě tvrdší než přírodní dřevo. To nám umožňuje zajistit, aby podlaha byla odolnější vůči těžkým předmětům nebo podpatkům.

Nášlap 0,6mm dub

Nášlap 2mm dub

Masivní dub

4. Dřevěný protitah pro rozměrovou stabilitu.

5. U Deluxe+ a Royal+ poskytuje 2 mm vrstva korku měkčí zvuk kroku.

Podívejte se na reportáž, kde jsou vlastnosti dýhových podlah Parky i testy, kterými jejich kvalitu ověřujeme, představeny.

Zažijte své nejlepší okamžiky na skutečné dřevěné podlaze. Imitace jako vinyl nebo laminát Vám nikdy neposkytnou teplo a jedinečnost pravého dřeva. Nemusíte to vidět, ale citíte to ...