Zobrazená podlaha:
Smoked Walnut (Ořech), řada Summit 06
cena 1 768 Kč/m2
Cena podlah Parky od
816 Kč/m2 cena je uvedena bez DPH

Hřejivost pravého dřeva, výhody vinylu a laminátu

Parky je dřevěná dýhová podlaha s vysoce odolnou horní vrstvou z pravého dřeva, tím se liší od laminátové podlahy, která používá tištěnou imitaci dřeva. S Parky můžete skutečně vidět a cítit pravé dřevo. To je přesně to, co dělá rozdíl ve Vaší domácnosti, kanceláři nebo obchodu.

Stejně jako otisky prstů, tak žádné dva stromy nejsou totožné. Každá dýhová podlaha je unikátní, stejně jako Vy. Podlaha vyzařuje teplo a vytváří atmosféru luxusu a snadno se udržuje, je ideální na podlahové vytápění - vynikající volba pro ty, kteří staví nebo rekonstruují.

Montážní video návody a tipy na pokládku naleznete na stránce Parky montážní návody na pokládku.

Více o Parky

Důvody, proč si vybrat Parky

Z pravého dřeva

Každá lamela Parky má vrchní vrstvu z pravého dřeva. Z toho důvodu naše podlahy vypadají jako masivní, avšak za přijatelnou cenu. Stejně jako v přírodě neexistují dva stejné stromy, neexistují ani dvě identické lamely Parky. A navíc je dřevo tak příjemně teplé na dotek.

Hygienická

Díky impregnačnímu Aqua Sealing Complete systému je zajištěno, že sražené hrany (V-spáry) jsou mořeny a lakovány, což je chrání před vlhkostí. V-spáry jsou také pokryty “Ultrafresh” ochrannou vrstvou, která zamezuje usazení bakterií. Vaše podlaha tak zůstává nejen čistá, ale i hygienická. Podívejte se také na naši nabídku čistících prostředků, které Vám pomůžou udržovat Vaši Parky podlahu efektivně a snadno.

Nejodolnější dřevěná podlaha na trhu

Parky je výjimečně odolná vůči nárazům. Tajemství spočívá v dobře promyšlené konstrukci všech lamel. Lamela Parky se skládá z ultra odolné HDF desky s nalisovanou nášlapnou vrstvou tzv. DSI systémem (Double Sided Impregnation - oboustranná impregnace). Během lisovaní je lepidlo vtláčeno do dřeva tak dlouho, dokud jím dřevo není plně nasyceno. Horní vrstvy jsou dokončovány 8 tenkými lakovanými vrstvami laku, které proniknou dřevem až do styku s lepidlem. Tímto způsobem je dřevo zcela nasyceno lepidlem a naše podlahy se tak stávají mimořádně odolnými vůči nárazům. Tato konstrukce zajišťuje větší stabilitu a odolnost, než mají masivní nebo třívrstvé podlahy. Díky tomu je dřevěná dýhová podlaha Parky zařazena do zátěžové třídy 31 jako jediná konstrukce dřevěných podlah.

Ideální pro podlahové vytápění

Všechny podlahy Parky umožňují rychlé vedení tepla, rychleji než jiné dřevěné podlahy, což z nich dělá dokonale vhodné podlahy pro podlahové vytápění, opravdu všechna provedení Parky jsou ideální podlahy na podlahové vytápění!

Swing 06 Deluxe+ 06 Lounge 06 Pro 06 Classic 20 Royal+ 20 Classic 32
Tepelný odpor: 0.073 m2K/W 0.109 m2K/W 0.059 m2K/W 0.053 m2K/W 0.070 m2K/W 0.100 m2K/W 0.100 m2K/W
Tepelná vodivost: 0.14 W/mK 0.122 W/mK 0.203 W/mK 0.230 W/mK 0.15 W/mK 0.12 W/mK 0.18 W/mK

Naše užitečné rady pro instalaci na podlahové vytápění naleznete zde

Všechny výhody vinylu a laminátu

S Parky máte všechny praktické výhody vinylu a laminátu, aniž byste skutečně ve Vaší domácnosti vinyl nebo laminát použili. To proto, že naše podlahy jsou vybaveny jednoduchým zámkovým systémem Uniclic® a Unifit X® pro rychlou a snadnou instalaci. Další a vítaná výhoda: cena podlahy Parky začíná na stejné ceně jako kvalitní laminát, dokonce jsou levnější než kvalitní vinyl.

Zvuk masivu

Kolekce Deluxe+ 06 má 2 mm korkovou podložku, která při chůzi vytváří zvuk masivu, srovnatelný s celoplošně lepenou dřevěnou podlahou.

15 až 20 let záruky

Dýhovaná podlaha Parky je výrobkem Decospan Group, evropské jedničky na trhu v oblasti zpracování dýhy. Mnohaleté zkušenosti a zaměření na inovace přispívají ke kvalitě a spolehlivosti výrobků Parky. Jelikož jsme přesvědčeni o kvalitě našich dýhovaných podlah, poskytujeme záruku od 15 do 20 let, v závislosti na systému lakování:

Brushed (kartáčovaná)
Kartáčovaný povrch zvýrazňuje přirozenou strukturu dřeva. Tyto podlahy jsou také lakovány matným lakem, který zachovává přirozený vzhled dřeva. Tato povrchová úprava je mnohem odolnější než olejové provedení, ale o něco méně odolná, než hladká lakovaná povrchová úprava (záruka 15 let).

Stáhněte si záruční podmínky pro řady BRUSHED: Deluxe+ 06, Swing 06, Lounge 06, Pro 06.

Sealed (Lakovaná)
K získání hladkého povrchu uzavíráme póry dřeva lakem. To poskytuje mimořádně silný ochranný povlak na povrchu přírodního dřeva a podlaha se stává vysoce odolnou proti vlhkosti a nečistotám. Pro použití v kuchyni doporučujeme zejména tuto povrchovou úpravu (záruka 20 let).

Stáhněte si záruční podmínky pro řady SEALED: Deluxe+ 06, Swing 06, Lounge 06, Pro 06.

Dýhovaná podlaha Parky zlepšuje kvalitu ovzduší

K dokončení našich podlah používáme pouze vodou ředitelná mořidla, lepidla bez VOC (Volatile Organic Compounds - těkavé organické sloučeniny) a laky s minimem rozpouštědel. Je vědecky ověřeno, že kvalita ovzduší je lepší v místnostech, kde byla nainstalována podlaha Parky. HDF jádro v našich podlahách je té nejvyšší kvality. To je přesně ten důvod, proč naše podlahy získaly emisní stupeň A+.

Naše podlahy jsou udržitelné

Značka Parky miluje dřevo, takže jsme velmi opatrní s používáním tohoto cenného přírodního zdroje. Optimalizujeme využití této suroviny tím, že používáme tenkou vrstvu dřeva namísto masivního dřevěného nášlapu, kde je většina dřeva nevyužitá. Kromě toho veškeré naše dřevo pochází z dobře ošetřovaných lesů.

Téměř třetina z energie, kterou potřebujeme pro výrobu našich podlah je generován našimi vlastními solárními panely. Instalovali jsme také 2 větrné turbíny, které nám poskytují více obnovitelných zdrojů energie. Snižujeme také náš odpad sběrem pilin a dřevní štěpky, které mohou být použity jako palivo v chladných měsících. Méně odpadu, méně paliva, méně emisí. A je tu další dobrá zpráva: chtěli bychom být zcela neutrální z hlediska CO2 do roku 2020! 

Údržba a opravy

Dobrý začátek zajišťuje lepší povrchovou úpravu

Pokyny pro instalaci zdůrazňují důležitost některých opatření s cílem zajistit delší životnost Vaší Parky podlahy.

Tato opatření zahrnují: Dejte filcové podložky pod židle V případě velmi intenzivního užívání kancelářských židlí, dejt pod židli podložku pro ochranu podlahy, nebo ještě lépe vyměňte tvrdá kolečka za měkká kolečka vhodná pro dřevěné podlahy.

Pokud je podlaha instalována u vchodu, dejte tam rohožku. Kamínky, které zůstanou z venku na Vašich botech, mohou způsobit mírné poškrábání podlahy. Kvůli tomu je důležité očistit si boty, než vstoupíte na dýhovanou podlahu Parky.

Tak snadná údržba

K čistění Parky podlahy bez poškození laku doporučujeme používat náš Parky cleaner. Byl speciálně vyvinut pro odstranění nečistot a zároveň k ochraně dřeva. Parky cleaner je dostupný ve dvou formách v závislosti na Vašich preferencích:

Wood Floor Cleaner (1000 ml): Cleaner musí být ředěn vodou

Ready do use Wood Floor Cleaner (500 ml spray): Praktické použití, můžete nastříkat přímo na podlahu

Opravná pera

Malé škrábance lze snadno opravit. Parky vyvinula "opravné pero" pro každou podlahu. S tímto perem jdou snadno opravit drobné škrábance na podlaze. Je k dispozici balení s 1, nebo 2 pery, v závislosti na odstínu Vaší Parky podlahy. Po opravě se již špína nedostane do poškrábaného místa. Návod na použití je k dispozici zde

Opravný vosk

Malá prasklinka, snadná oprava. Parky také vyvinula opravný vosk pro hlubší díry. To umožňuje opravu hlubších, lakem prostupujících děr, čímž chrání podlahu proti průniku vlhkosti. Sada opravného vosku obsahuje 7 kostek vosku, tavící nástroj, čistící hřeben. Instrukce na použití sady lze nalézt na obalu, nebo zde.

Rozsáhlejší poškození, žádná katastrofa

Díky zámkovému spoji Uniclic® můžete i v případě většího poškození snadno nahradit lamelu uprostřed podlahy a to za pomoci nástroje Parky Bulldog. Obraťte se na svého prodejce. Instrukce na použití můžete nalézt zde a užitečné video lze nalézt zde.

Podlahu Parky nemusíte brousit

Výhodou je, že podlahu nemusíte již brousit. Díky DSI systému lakování a ultrasilné HDF desce, je jakékoli promáčknutí téměř nemožné a i když by k tomu došlo, nemůže promáčknutí být hlubší než 0,6 mm. V extrémních situacích lze použít další vrstvu laku, lakování však může být provedeno pouze odborníkem. Protože podlahu Parky není třeba brousit, ušetříte tím spoustu času a peněz a vyhnete se spoustě prachu.

V nabídce tyto vzory a velikosti

Dekory

Pro 06

European Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

European Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ivory Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ivory Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Milk Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Milk Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Desert Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Desert Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Umber Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Umber Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Antique Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Manhattan Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Chocolate Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Crystal Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Smoked Walnut (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Lounge 06

Smoked Walnut (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Cotton Triba
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Jatoba
Hedvábný lak (20gloss)

Bamboo Steamed (Bambus tmavý)
Hedvábný lak (20gloss)

Teak
Hedvábný lak (20gloss)

Rosewood Santos (Palisander Santos)
Hedvábný lak (20gloss)

Deluxe+ 06

European Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ivory Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ivory Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Milk Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Milk Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Desert Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Desert Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Umber Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Umber Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Antique Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Manhattan Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Chocolate Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Crystal Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

History Oak Rustic Nature (Dub)**
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Smoked Walnut (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Master 06

Essence Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Silk Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Dune Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Sky Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Valley Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Mountain Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Summit 06

Essence Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Silk Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Dune Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Sky Oak Premium (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Valley Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Mountain Oak Rustic Light (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Smoked Walnut (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Frozen Walnut (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Stardust Walnut (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Swing 06

European Oak Premium - levý (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

European Oak Premium - pravý (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ivory Oak Premium - levý (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ivory Oak Premium - pravý (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Desert Oak Premium - levý (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Desert Oak Premium - pravý (Dub)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Smoked Walnut - levý (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Smoked Walnut - pravý (Ořech)
Supermatný lak (3 gloss), kartáč

Ke stažení Parky