Parky – údržba a opravy

Dobrý začátek je prevence

Pokyny pro instalaci zdůrazňují důležitost některých opatření s cílem zajistit delší životnost Vaší Parky podlahy.

Tato opatření zahrnují: Dejte filcové podložky pod židle V případě velmi intenzivního užívání kancelářských židlí, dejte pod židli podložku pro ochranu podlahy, nebo ještě lépe vyměňte tvrdá kolečka za měkká kolečka vhodná pro dřevěné podlahy.

Pokud je podlaha instalována u vchodu, dejte tam rohožku. Kamínky, které zůstanou z venku na Vašich botech, mohou způsobit mírné poškrábání podlahy. Kvůli tomu je důležité očistit si boty, než vstoupíte na dýhovanou podlahu Parky.

Tak snadná údržba

K čistění Parky podlahy bez poškození laku doporučujeme používat náš Parky cleaner. Byl speciálně vyvinut pro odstranění nečistot a zároveň k ochraně dřeva.

Cleaner (1000 ml): Cleaner musí být ředěn vodou

Návod na údržbu je k dispozici zde.

Opravná pera

Malé škrábance lze snadno opravit. Parky vyvinula "opravné pero" pro každou podlahu. S tímto perem jdou snadno opravit drobné škrábance na podlaze. Je k dispozici balení s 1, nebo 2 pery, v závislosti na odstínu Vaší Parky podlahy. Po opravě se již špína nedostane do poškrábaného místa. Návod na použití je k dispozici zde.

Opravný vosk

Malá prasklinka, snadná oprava. Parky také vyvinula opravný vosk pro hlubší díry. To umožňuje opravu hlubších, lakem prostupujících děr, čímž chrání podlahu proti průniku vlhkosti. Sada opravného vosku obsahuje 7 kostek vosku, tavící nástroj, čistící hřeben. Instrukce na použití sady lze nalézt na obalu, nebo zde.

Rozsáhlejší poškození, žádná katastrofa

Díky zámkovému spoji Uniclic® můžete i v případě většího poškození snadno nahradit lamelu uprostřed podlahy a to za pomoci nástroje Parky Bulldog. Obraťte se na svého prodejce. Instrukce na použití můžete nalézt zde a užitečné video lze nalézt zde.

Podlahu Parky nemusíte brousit

Výhodou je, že podlahu již nemusíte brousit. Díky nové konstrukci Titanium v zátěžové třídě 33 - DSI systému lakování a ultrasilné HDF desce, je jakékoli promáčknutí málo mpravděpodobné a i když by k tomu došlo, nebude protlak zpravidla hlubší než 0,6 mm. Protože podlahu Parky není třeba brousit, ušetříte tím spoustu času a peněz a vyhnete se spoustě prachu.

Zpět na Parky